Boris Bajer je uznávaný lekár, fyziológ, výživový špecialista, výskumník aj spisovateľ. Napísal knihu Medicína výživy, kde zhrnul najnovšie poznatky z medicíny a životosprávy.

My sme si ho zavolali, aby sme ho vyspovedali predovšetkým na tému anti-aging alebo ako si zachovať svoje zdravie a mladosť čo najdlhšie. Tak nejak sa nám zdalo, že v materstve starneme akosi rýchlejšie. 

Hovorili sme o strave a fyzickej aktivite ako o základných pilieroch zdravia. Spomínali sa najnovšie výskumy a budúcnosť v starostlivoisti o naše zdravie. A zistili sme, že aj vďaka pohybu vieme prepisovať naše genetické informácie.

Nemohli sme vynechať ani tému spánku a celkom nás potešila informácia, že najviac škodlivý sa zdá byť príliš dlhý spánok. Toho sa naozaj báť nemusíme. Prerušovaný spánok je však v tesnom závese.

Spomenuli sme tiež omega 3 a 6 mastné kyseliny, hormonálne zdravie a problémy s otehotnením, cukor, najnezdravšie, ale ja najviac omladzujúce potraviny.

Nájdete tu niekoľko dobrých správ a tiež niekoľko nie až tak dobrých správ, každopádne zdravie máme vo svojich rukách a aj tento informačne nabitý diel nám pomôže robiť v tomto smere lepšie rozhodnutia.

————————–

V úvode podcastu si vypočujete chválospevy na kozmetiku do českej značky Nobilis Tilia a zaznie pár tipov na naše obľúbené produkty.