Do dnešného dielu sme si pozvali renomovaného klinického imunológa, alergológa a pediatra prof. Miloša Jeseňáka, ktorý je zároveň prezidentom Slovenskej spoločnosti pre alergológiu a klinickú imunológiu.
S prof. Jeseňákom sme sa venovali téme imunity od prenatálneho obdobia až do dospelosti. Prebrali sme špecifiká spôsobu narodenia, dôležitosť materského mlieka aj kvalitu náhrad materského mlieka, vyvrátili sme niektoré mýty o prvých príkrmoch a budovaní imunity u detí predškolského veku. Odhalili sme tri najrizikovejšie faktory chorobnosti detí, prvé príznaky alergií aj nové možnosti liečby malých alergikov.
Načreli sme aj do témy nekonečných debát – potravinových alergií a intolerancií. Prof. Jeseňák nás previedol potravinovými alergiami od zavádzania príkrmov až po dospelosť. Adresovali sme aj nepresnosť testov na potravinové intolerancie a ku koncu sme sa bavili aj o budúcnosti alergológie a imunológie a terapií pre stále rastúce množstvo pacientov s alergiami alebo poruchami imunity.
Úvod dielu patril mrnčaniu. Aj vaše dieťa mrnčí a vám z toho ide vybuchnúť mozog? Nie ste samy. Adel zdieľala múdra z kníh, vďaka ktorým sa snaží pochopiť tento štýl komunikácie a Daška sa pridala so svojimi umrnčanými zážitkami. Spomenuli sme tiež nášho partnera, nákupné centrum Vivo!, ktoré je Daškinou destináciou č. 1. Pozdieľa s vami tipy na darčeky, praktické prevádzky aj to, ako vypabí zásielky z Vinted na jednom mieste.