V tomto rozhovore sme sa pozreli zblízka na tému intelektové nadanie u detí. Pozvali sme si zakladateľky Centra nadania CENADA Martinu Mátychovú a Janu Juráškovú.

Zadefinovali sme si, čo sa pod intelektovým nadaním myslí a aké sú typické prejavy správania nadaných detí. Pozreli sme sa na to aj prakticky – čo si všímať u našich detí a na koho sa obrátiť. Hovorili sme tiež o perfekcionizme,  prepodnetovanom prostredí, nástrahách výkonovej orientácie a častého chválenia. Prirodzene sme sa dostali k témam ako dôležitosť robenia chýb a experimentovania, kedy deti prihlasovať na krúžky, ako učiť angličtinu a otvorili sme aj tému školskej zrelosti a homeschoolingu.

Dámy z Cenady nás niekoľkokrát príjemne vrátili k podstate, keď zdôraznili individualitu a dôležitosť vnímania potrieb a vytvárania bezpečného prostredia pre naše deti. V tomto dieli si nájdu svoje všetci rodičia, ktorým záleží na zdravom vývine detí bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte intelektovo nadané dieťa.

V úvode sme sa pobavili o tom, ako sa nám rodičuje, keď sme všímavé a užívame si prítomnosť s našimi deťmi. 

Naše podcasty môžete počúvať zadarmo aj vďaka našim partnerom ako je Grizly. A keďže my si nakupovanie na grizly.sk naozaj užívame prihodili sme niekoľko praktických tipov na rýchly nákup vašich obľúbených dobrôt. Pri nákupe nezabudnite na kódy mamagngSK pre nákup v eurách alebo mamagangCZ pre nákup v CZK.