Ak máte viacero detí, určite to poznáte, téma upratovanie je takou tou neustálou činnosťou, ktorá sa deje v pozadí. A jedno ako sa snažíte, asi len málokedy dosiahnete stav úplneho upratania (teda možno práve keď vaše ratolesti spia 😊).

Avšak práve pri veľkých rodinách nieje nič neobvyklé, že sa tam stále žije. Prídu deti, ich kamaráti, rodina, priatelia.. v dome je neustále pohyb a energia a o to viac nám možno leží na srdci, mať byt aj pre druhých v dobrom stave. 

Už zopár malých trikov vám môže v tomto cieli pomôcť. Nehovorím o veľkoupratovaní, ale o takzvanom rýchloupratovaní, ktoré vám možno zaberie 15/20 minút ale pomôže vám dostať dom či byt rýchlo do takého stavu, za ktorý sa nebudete musieť handbiť ani pred nečakanou návštevou.

Ak potrebujete skutočne super rýchlo upratať napríklad pre nečakanú návštevu, tak moje  3 tipy by boli – povysávať podlahu, rýchlo upratať vstupnú chodbu a kúpelňu a pozbierať do koša na prádlo všetky veci, čo ležia tam, kde nemajú

Keď toto zvládnete, určite si žiadna návšteva nebude myslieť, že máte neporiadok a nebude vás to stáť len pár minút. Aby sa celkovo podarilo domácnosť držať v čistote je najlepšou radou, snažiť sa deti od malička naučiť zvyky, ktoré vám vašú prácu okolo domácnosti uľahčia. 

Tomu budem venovať osobitný článok a podcast, takže ma nezabudnite sledovať. 

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.