Kdo má väčšiu rodinu to určite pozná, tie kopy šiat čo sa v priebehu jedného dňa nazbierajú sú neúmerné. A tak je pranie a neskôr starostlivosť o bielizen akousi prirodzenou časťou dňa každej mamy, ktorú ani z pohľadu času nemožno podceniť.

Sú však rôzne cesty, ako si aj túto nemilú povinnosť uľahčiť a možno aj spríejmniť. Toto sú moje rady:

  1. Vyhradte si vo vašom byte 1 miesto, kde sa zbiera bielizeň a už od malička učte deti, kam sa dáva špinavá bielizeň. či už je to kôš na prádlo, alebo iný systém nehrá rolu, je len dôležité, aby všetci v domácnosti vedeli kam so špinavou bielizňou a aj to dodržiavali.
  2. Takisto si vy nájdite systém, ktorý vám vyhovuje z pohľadu času, kedy sa budete o tému bielizeň starať. Napríklad každé ráno si zbehnete k práčke a skontrolujete, či ju treba spustiť alebo nie.
  3. Ak nemáte radi vešanie šiat, čo je takisto časovo náročnejšie, zadovážte si sušičku. Ušetríte množstvo času vešaním a možno aj žehlením.
  4. Vytvorte si v byte miesto, kde budete vždy triediť šaty. Najlepšie je, keď je to čisté miesto (postel, pohovka), ktoré ale možno nieje úplne na očiach. 
  5. Takisto si vytvorte vlastný rytmus ako budete šaty triediť – každý den, -krát tyždenne, alebo dokonca len raz v týždni.. neexistuje správny systém, je len na vás a na vaších povinnostiach, čo sa dá vami zvládnuť, ale nenechávajte to na náhodu. 
  6. Pre každého člena rodiny vyhradte jeden kôš na prádlo. Tam kladte potom hneď po skladaní, prípadne žehlení veci a neskôr budete mať neporovnateľne menej roboty, tieto veci uložiť do správnej skrine. Prípadne väčšie deti vzládnu túto ulohu už tiež. 
  7. Osobitne si vyhradte kôš na ponožky. Ja osobne triedim ponožky v inom čase, je to tak efektívnejšie ako robiť to priamo počas triedenia bielizne.
  8. Spríjemníte si čas počas triedenia bielizne – vypočujte obľúbenú hudbu, podcast, spustite obľúbenú sériu alebo film.. čokoľvek čo vám túto povinnosť spríjemní.

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.