V minulej epizóde sme sa zaoberali 2 základnými stratégiami ako si poradiť s únavou ako mama. Ak ste ju ešte nevypočuli, veľmi odporúčam.

V tejto epizóde sa dozviete ďaľšie tipy ako si poradiť ako mama s únavou a ako konkrétne využiť a zorganizovať si chvíle únavy tak, aby vám aj tak tieto priniesli osoh.

Únava nieje niečo čo musíme vnímať len negatívne ale skôr niečo, čo naše telo vyvinulo ako obranný mechanizmus pre naše telo aby sme svoje sily neprepínali. 

Naše telo sa nás snaží únavou chrániť predtým, aby naše telo ochorelo. Niekedy sú dni ked nám všetko ide ako od ruky, ale aj také, kedy sme unavené a menej produktívne. Uvedomiť si, že naše telo potrebuje aj útlm, je veľmi dôležité.

Je možné vnímať únavu ako fázy prílivu a odlivu. V tej fáze prílivu sme vysoko produktívne, zatiaľ čo počas odlivu sa cítime unaveno a sme menej produktívne. Uvedomiť si to je extrémne dôležité. 

Jednak vám to pomôže plánovať tieto časy, plánovať vedomý oddych keď to vaše telo potrebuje ale takisto využiť fázu vysokej energie, teda prílivu na to, aby ste si zostavili listinu činností, ktoré môžete vykonávať aj vo fázach keď máte málo energie. 

Podrobnejšie k týmto stratégiám sa dozviete v tomto diely podcastu.

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.