Keď si prečítate názov mojej témy, možno si myslíte, že možno som zabudla na hlavnú tému môjho podcastu ;)– plánovanie a organizovanie svôjho dňa ako viacnásobná mama. Ake nieje tomu tak. 

Napriek tomu, že verím v silu dobrej organizácie dňa, niesom fanúšikom preplánovania každej voľnej minúty dňa.

V poslednom čase som sa stretla často aj s chorobným plánovaním, kedy si človek plánuje deň do každej minúty, ktoré považujem za opak toho, čo nám pomôže a je nášmu telu prospešné.

Ak si plánujete každú minútu, dosiahnete nie oddych ale skôr ešte vyšší tlak a stres. Mať naplánovanü každú minútu dňa, vrátane pauzy na oddych je niečo čomu by sme sa mali vyhnúť. 

Prečo? Lebo ak si takto presne na minútu nataktujete čas namiesto oddychu dostanete sa skôr do stresu. Keď si budete vedomo uvedomovať, že čas máte len presne vyhradených a teda sa treba rýchlo poponáhlať si oddýchnuť, tak to spôsobí presný opak – oddýchnutá nebudete. A najmä potom nie, ak sa vám termíny popisúvajú a zrazu na váš naplánovaných oddych vôbec neostane čas – budete z toho len frustrovaná a znechutená. 

Ja vám pre vás lepšiu metódu. 

Namiesto plánovania každej minúty je efektívnejšie sa orientovať fixnými termínami a zvyšný deň už len rozdeliť na bloky- doobedie, poobedie, večer. Potom si spíšte na tieto bloky časov už len úlohy, ktoré treba vykonať ale nepriradte ich nejakému fixnému času. Keď tieto úlohy odpracujete budete mať automaticky čas na oddych ale nebudete na tieto časy tak fixovaná, že vás spôsobia stres.

Vypočujte si aj ďaľšie moje epizódy podcastu a plánovaní dňa pre viacnásobné mamičky.

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.