Mať dieťa je neprenosná skúsenosť, na ktorú sa nikto z nás vopred nevie pripraviť a sotva vie niekomu opísať, aké to je. Platí však, že keď sa deti stanú súčasťou vášho života, všetko v ňom posunú na inú úroveň.

Partnerské vzťahy nie sú výnimkou. Ako sa menia vzťahy a sex po narodení dieťaťa?

„Veľmi nezdravé očakávanie je, že narodenie dieťaťa vo vzťahu niečo spôsobí,“ vraví psychológ a psychoterapeut Andrej Zemandl. „Pravda je taká, že samotné narodenie dieťaťa ani nezabije fungujúci vzťah, ani neopraví vzťah, ktorý má nejaké problémy,“ vysvetľuje.

Andrej Zemandl je jeden z dvoch hostí, s ktorými sa redaktorka Soňa Jánošová rozprávala o téme ako sa menia partnerské vzťahy a sex po narodení detí.

„Najväčším rizikom pre partnerský vzťah po narodení detí je, že sa človek ráno zobudí, nasleduje šichta, ktorá nezriedka trvá do noci a uprostred toho kolotoča ľudia zabúdajú, že sú partneri a že sú tu spolu,“ hovorí poetka Mirka Ábelová.

V podcaste sa dozviete, prečo je také dôležité neprestať byť partnermi ani keď ste rodičia, čo má partnerské spolužitie spoločné so vzťahovou väzbou, prečo je dôležitý pocit bezpečia a ako dlho

O sexe a partnerských vzťahoch popri rodičovstve sa dočítate aj na našom webe.

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Medzi nami a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate podcast Medzi nami.