#36 Čierny sneh

#36 Čierny sneh

Pri Žiari nad Hronom ešte v 60. rokoch minulého storočia existovala malebná obec Horné Opatovce. Pokojný a vcelku usporiadaný život mnohogeneračnej dedinky na konci 50. rokov narušil sled prečudesných udalostí.Dobytok mrel na lúkach, vyschýnali stromy a z lúk postupne vymizli včely. Ľuďom začali vypadávať vlasy, lámali sa im zuby i kosti, deťom sa krivili chrbtice. Obec okrem strachu a beznádeje  postupne začal zakrývať aj čierny mazľavý prach – deti ho prezývali Čiernota. Najstarší obyvatelia si mysleli, že dedinu prekliali, mladší však vedeli, že zlo neprichádza za súmraku z lesa, ale z postavenej hlinikárne, ktorá Horné Opatovce za 6 rokov existencie navždy vymazala z máp. Ostali tu žiť a pomaly mrieť len tí najstarší a najtvrdohlavejší. A s nimi tam už navždy ostala aj Čiernota.

Scenár: Katarína Pivarčiová / Námet a dramaturgia: Diana Kacarová / Hlas: Marek Majeský / Zvuková produkcia: Miroslav Baričič / Podcast produkcia: Simona Mičová / Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!