#37 Prekliata dýka

#37 Prekliata dýka

Medzi Rožňavou a Košicami stojí na krasovom vrchu zrúcanina Turnianskeho hradu. Miestni hovoria, že po jeho hradbách sa občas prechádza postava v bielych šatách – Biela pani. Toto pomenovanie prináleží duchovi mŕtvej ženy, ktorej život mal tragický koniec. A podľa povestí, ktoré sa k hradu viažu, by duša mala patriť Kristíne – dcére hrádného pána Bebeka, ktorá kvôli žiarlivosti a nenaplneje túžbe vzala život sestrinmu milému a nakoniec aj sebe samej. Srdce si prebodla dýkou, ktorú pri výkopových prácach v auguste 2019 nachádza aj Pavol. Tento objav mu však namiesto štedrej odmeny prinesie len útrapy a bratovražedné prekliatie, ktoré ho zbaví zdravého rozumu, aj práva na plnohodnotný život.

Scenár: Júlia Oreská / Námet a dramaturgia: Diana Kacarová / Hlas: Marek Majeský / Zvuková produkcia: Miroslav Baričič / Podcast produkcia: Simona Mičová / Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!