#38 Deväť krížov

#38 Deväť krížov

Na Južnej Morave neďaleko Brna sa rozprestiera takzvaný “Domašovský” trojuholník. Miestni túto lokalitu poznajú tiež pod názvom Deväť krížov. Okolo oblasti sa vinie aj diaľnica D1, ktorá spája Prahu a Brno. A práve diaľničný úsek v blízkosti Deviatich krížov, najmä v okolí 168 kilometra, je neslávne známy svojou častou, tragickou nehodovosťou. Mnohí špekulujú, že zlé sily tu prežívajú preto, že Deväť krížov, ktoré sa pri diaľnici týčia, už dlho nik nevysvätil. Internet je plný svedectiev ľudí, ktorí vraj pri ceste zazreli záhadnú ženu v bielom pohrebnom odeve. Svoje by o tom údajne vedel rozprávať aj istý turecký kamionista, ktorý tu havaroval. Bezprostredne po nehode vystrašene nariekal, že mu pod kolesami skončila postava v bielom habite. Vyšetrovanie však preukázalo, že pri nehode nikoho nezrazil. Podobná skúsenosť postrehla aj Tomáša, ktorý v deň nehody viezol svoju sestru na svadobný obrad. Dodnes si nie je istý, či stretnutie so ženou v bielom rúchu bolo skutočné alebo len išlo o prelud spôsobený traumou z autonehody.

Scenár: Katarína Pivarčiová / Námet a dramaturgia: Diana Kacarová / Hlas: Marek Majeský / Zvuková produkcia: Miroslav Baričič / Podcast produkcia: Simona Mičová / Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!