#39 Súd s diablom

#39 Súd s diablom

V americkom folklóre sa pravidelne stretávame s motívom diabla. Berie na seba rôzne podoby a manipuluje ľuďmi, aby si získal ich duše a rozpútal nekončiaci chaos. Takýto osud postihol aj rodinu Debbie Glatzel, keď jej iba 11-ročného brata Davida v 80-tych rokoch minulého storočia posadol démon. Do procesu exorcizmu sa zapojili aj vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci. Démonológ Ed a médium Lorrein boli kvôli svojej práci mediálne známi takmer vo všetkých štátoch USA. V tomto príbehu ale manželský pár neuspel. Démon telo chlapca opustil až na výzvu Arneho Johnsona – snúbenca Debbie, ktorý sa sám neznámemu diablovi nechtiac upísal. Jeho dušu mal satanáš následne posadnúť natoľko, až sa Arnie stal chladnokrvným vrahom. Jeho príbeh sa počas vyšetrovania vraždy stal tak medializovaným, že bol inšpiráciou pre viaceré filmy, medzi nimi aj jeden zo série V zajatí démonov.

Scenár: Emma Vičanová | Námet a dramaturgia: Diana Kacarová | Hlas: Marek Majeský | Zvuková produkcia: Miroslav Baričič | Podcast produkcia: Simona Mičová | Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!