Denník Štandard sa ocitol na zozname nedôveryhodných a zavádzajúcich webov. Prečo ho tam portál Konšpirátori.sk zaradil? A ako vníma túto nálepku jeden z jeho vydavateľov Peter Núñez? Pýtali sme sa ho v podcaste Stratégií OK 360°. 

 „Odpoveď je skrytá možno v tom dlhočiznom a nezmyselnom posudku, lebo jadro samotného posudku pán Hardoš pomenoval v jednej vete – Štandard je elitný projekt s potenciálom zmeniť spoločenský diskurz. To sa ľudom okolo pána Hardoša nepáči a útočí na nás všetkým čím môže aj špinavými zbraňami. Ale trafil sa, lebo presne preto sme vznikli, aby sme zmenili spoločenský diskurz a teší nás, ak sme z fázy obskúrneho projektu vyrástli na elitný projekt, ktorý je to schopný urobiť. Konšpirátori sú nástrojom komunikačného boja. Dali nám túto nálepku a myslia si, že nás vytlačia zo spoločenského diskurzu a stratíme hlas.“

Podľa rebríčka Konšpirátori.sk získal konzervatívny denník hodnotenie 6,9, čo stačilo na to, aby ho zaradili medzi weby s klamlivým obsahom. Posudok k nemu vypracoval Pavol Hardoš z Ústavu európskych štúdií a medzinárodných vzťahov FSEV UK. Celý dokument si môžete pozrieť TU.  Núñez trvá na tom, že obvinenia sú absurdné a celú vec už postúpil svojim právnikom.

Projektu Konšpirátori.sk sme sa venovali nedávno aj v našom podcaste. Jeden zo zakladateľov Peter Jančárik je presvedčený, že vyrábať dezinformačný obsah sa webom oplatí, pretože z toho majú výhodný biznis. 

********

Ďakujeme, že počúvate podcasty Stratégií. Všetky rozhovory nájdete aj na našom webe.

www.strategie.hnonline.sk

********

Stratégie sú jediný slovenský magazín, ktorý sa venuje médiám, marketingu a reklame. Pridajte sa k našim čitateľom. A ak chcete podporiť tvorcu podcastov, môžete tak urobiť kúpou digitálneho alebo printového predplatného.

https://hnonline.sk/predplatne/tlacene-tituly/96016053-strategie

https://hnonline.sk/predplatne/strategie