Ako a koho môže galéria vzdelávať a prečo stále panuje mýtus, že „vy sa tam len tak hráte“? Kto sú galerijní pedagógovia a pedagogičky a kde čerpajú inšpiráciu? S kým všetkým spolupracujú a aké rôzne presahy neformálne vzdelávanie v takejto inštitúcii ponúka?

V rozhovore Evy Kotlárikovej s vedúcou oddelenia galerijnej pedagogiky (OGP) SNG Barborou Tribulovou a galerijnou pedagogičkou Mirkou Mišovou sa tiež dozviete viac o metodickej činnosti oddelenia, základných princípoch galerijnej pedagogiky aj víziách v oblasti neformálneho vzdelávania v galérii. Na záver si predstavíme tri konkrétne vzdelávacie programy: Ticho, ktoré počuť pre materské školy, program pre domovy sociálnych služieb a projekt Meetup SNG zameraný na tínedžerské publikum.

O rôznych aktivitách, materiáloch a úspechoch OGP SNG si môžete prečítať tu:
Partitúry M. Adamčiaka
Pravidelné rodinné programy
SNG ako domov vzdelávania 21. storočia
Medzinárodná umelecká súťaž pre mladých
Motivačné aktivity a metodické texty
Kreatívne aktivity na doma
Inšpirované dielom

Máte otázku, kritiku, pochvalu alebo návrh na tému, ktorú by ste chceli v našom podcaste počuť? Napíšte nám na [email protected].

Partnerom podcastu je spoločnosť KIA, pre ktorú je umenie inšpiráciou. Za spoluprácu pri nahrávaní ďakujeme Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.