V diskusii sme prebrali všetko, čo by rodičia mali vedieť o deťoch a alkohole. Ako sa pozerajú na spoločenské pitie už odmala, kedy a prečo vyskúšajú po prvýkrát alkohol a najmä, ako by sme s nimi o tom všetkom mali rozprávať a čo rozhodne nepodceňovať. Počúvajte s nami dôležitú novú časť relácie Pre mamy s Babsy, ktorý vám prináša magazín Najmama.sk

Dospievanie v dnešnej dobe nie je jednoduché. Svet okolo nás je stále menej čitateľný. Naše deti vnímajú tlak sociálnych sietí, rastie výskyt duševných ochorení, šikana v kolektívoch a pocit samoty. Veľké riziko so sebou prináša aj konzumácia alkoholu, ktorá patrí medzi najväčšie pokušenia detí medzi 12. a 16. rokom života, keď deti získavajú väčšiu slobodu a sú čoraz viac naviazané na svojich rovesníkov. Odborníci v našej diskusii dnes dokonca upozorňujú, že je to dokonca často ešte skôr. 

O tom, ako by sme sa s deťmi mali rozprávať o alkohole a aké chyby pri komunikácii najčastejšie robíme, sa Babsy Jagušák rozpráva v otvorenej diskusii so psychológom Matúšom Bakytom a Marínou Bartoňovou z občianskeho združenia Kaspian, ktoré podporuje komunitný život v Petržalke a poskytuje poradenstvo pre rodičov v oblasti výchovy. 

Dozviete sa: 

– ako veľmi je dnes alkohol rozšírený medzi deťmi a mládežou a prečo mladí ľudia pijú 

– čo by mal rodič vedieť o alkohole v rámci výchovy už od útleho detstva 

– ako sa deti pozerajú na nás v súvislosti s alkoholom 

– najčastejšie chyby v prístupe a výchove i v rozhovoroch s deťmi o alkohole 

– ako sa zachovať, ak dieťa príde domov pod vplyvom alkoholu 

– čo ak sa to deje opakovane, a kde hľadať pomoc, počúvajte diskusiu s odborníkmi v podcaste Pre mamy s Babsy.