“Minútu po výsledkoch volieb uvidíme, aká je situácia. Otázka, že aby urobili nejaké ústupky, smeruje väčšinou ku KDH. Ale túto otázku budeme musieť vážne položiť aj progresívcom a SaSkárom. Vo chvíli, keď máme ísť spolu do vlády, si musia aj oni zvážiť, či urobia ústupky.

Či nájdeme nejaký spoločný prienik, kde nikto z nás nestratí svoju identitu. A to bude požiadavka aj smerom ku KDH, aj smerom k progresívcom a SASke,” hovorí disident František Mikloško, ktorý sa opäť rozhodol kandidovať z 12. miesta na kandidátke KDH.

“Zákon o interrupciách, opakovane, bola kozmetická úprava a ani ten neprešiel. Tam som pochopil, že tadiaľto cesta nevedie. Pracujme na výchove, na sociálnej pomoci. Táto vláda mala byť najkonzervatívnejšia, samotná Anna Záborská povedala, že Matovič bol najviac prolife premiér a neprešlo to. Táto cesta nie je dobrá,” hovorí Mikloško.

Kde robí KDH chybu? Prečo im za tie roky odišlo zo strany toľko osobností? Prečo si myslí, že KDH by malo ísť do koalície s Progresívnym Slovenskom? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Františkom Mikloškom, disidentom, bývalým politikom a teraz kandidátom strany KDH.

 –

Newsletter Zuzany Kovačič Hanzelovej: https://komentare.sme.sk/t/9122/zkh-pise 

 – 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.