Petržalský kompas je relácia z dielne Miestneho úradu Petržalka, v ktorej vám už vyše pol roka raz do mesiaca prinášame sumár najnovších udalostí z najväčšej samosprávy na Slovensku.

Siedma časť Petržalského kompasu potvrdí, že najväčšia mestská časť sa drží svojho prívlastku – zelená. Nemalá zásluha na tom patrí zamestnancom údržby alias petržalským makačom, ktorí sa v uplynulom období postarali o zatrávnenie ďalšej časti brehu Veľkého Draždiaka, ale i Prokofievovej a Pankúchovej ulice. Nahliadnite vďaka našej zvedavej kamere do zákulisia celkových prác.

Ako sme vás nedávno informovali, Petržalka žije športom a podporuje ho po všetkých stránkach. Svedčí o tom aj výstavba novej multifunkčnej športovej haly na Pankúchovej, mimochodom prvej svojho druhu v našej samospráve.

Od polovice októbra v Petržalke prebieha veľké jesenné upratovanie formou pristavenia veľkokapacitných kontajnerov, ktoré potrvá do 15. novembra. Zamestnanci oddelenia správy verejných priestranstiev nám vyrozprávali, s akými reakciami obyvateľov a obyvateliek sa doteraz stretli a či je táto bezplatná služba verejnosťou vítaná.

S blížiacim sa zimným obdobím myslíme aj na ľudí bez domova. Naše kolegyne a kolegovia z oddelenia sociálnych vecí obzvlášť. Okrem viacerých krokov na zmiernenie jej dopadov prišli aj s novinkou, ktorá, veríme, pomôže práve tým, ktorí v živote nemali také šťastie a zostali na ulici.

A v neposlednom rade si zhrnieme i ďalšie zaujímavé udalosti prostredníctvom krátkych servisných správ