Slovenská softvérová firma ESET ide stavať vlastné sídlo. Tridsať rokov po fungovaní v prenajatých priestoroch hovoria okrem nového centra inovácií, vedy a techniky, vybudovaného campusovým štýlom, aj o environmentálnom dizajne a uhlíkovo neutrálnej prevádzke. A spojili sa so štúdiom BIG dánskeho architekta Bjarke Ingelsa, ktorý po celom svete razí svoj koncept hedonistickej udržateľnosti.

Pod tú sa podpisujú aj hostia Klímapodcastu, prevádzkový riaditeľ ESETu Pavel Luka a architekt Peter Moravčík, ktorý sa o projekt ESET Campusu stará ako jeho projektový manažér.

Čo je hedonostická udržateľnost? Prečo chce ESET svoj vlastný campus, prečo bude v areáli bývalej vojenskej nemocnice na Patrónke a ako sa menil v čase ich názor na to, aká ma byť jeho konečná podoba? Prečo vidia aj počas pandémie korony zmysel v tom, že idú budovať kancelárske priestory a navyše s ambíciou uhlíkovej neutrality?

Ako bude ESET bývalú nemocnicu búrať, aké materiály bude používať pri výstavbe campusu a prečo a ako bude vyzerať jeho prevádzka? Čo okrem slnečnej strechy, vlakovej zastávky Železná studnička a pestovania vlastnej zeleniny zamestnancami ešte plánujú?

Ktorý z troch aspektov – ekonomický, ekologický a sociálny, ktoré projekt spájajú, je najväčšia výzva? Na všetky tieto otázky Kataríny Kozinkovej odpovedajú jej hostia.

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik Klímapodcastu a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate Klímapodcast.