Tento diel by chcel byť tak trochu vianočným špeciálom, preto sa v ňom rozprávame aj o darčekoch. Tiež je to ale posledný Klímapodcast tohto roka a preto hodnotíme rok 2021, aký ho mali urbanistka Milota Sidorová a moderátor Viktor Vincze.

Milota hovorí o svojom sťahovaní sa a o tom, aký má vzťah k veciam. Viktor o svojom lietaní a o tom, ako bol mesiac vegetariánom.

Hovoríme aj o parkovacej politike v Bratislave, ale aj iných politikách, o aktivizme, o živote v meste aj na dedine, aj o tom, ako komunikovať, čo je v téme zmeny klímy naozaj dôležité.

A rozprávame sa aj o vonkajšom a vnútornom šťastí. Aké je ktoré, vysvetľuje Milota, ktorá vám tiež povie, v akom jazyku takto šťastie rozlišujú a čo ju na tom fascinuje.

Pôvodne to mal byť sviatočnejší podcast, bez množstva varovných dát a ťaživých faktov, čo sa podarilo. Zároveň z neho ale hostia Kataríny Kozinkovej urobili aj mimoriadne zaujímavé a úprimné rozprávanie nielen o svojej práci, ale aj o sebe samých, a tak v ňom nájdete aj mnoho inšpirácie pre svoj vlastný život, ak chcete byť ohľaduplný voči svetu okolo nás.

Celý tím Klímapodcastu SME sa na vás teší s ďalšími epizódami v roku 2022.

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik Klímapodcastu a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate Klímapodcast.