Jeanom-Claude Romand je muž, ktorý väčšiu časť svojho života založil na klamstvách a podvodoch. Viac ako 20 rokov predstieral, že je uznávaným lekárom, ktorý pracuje pod záštitou OSN. Do spleti lží sa prepadol tak hlboko, že jedinou možnosťou, ako zábraniť svojmu odhaleniu, bolo vyvraždenie celej svojej rodiny. Chladnokrvne popravil svoju ženu, dve deti, aj vlastných rodičov. Smrti unikla iba jeho milenka, ktorá sa dokázala ubrániť. Následne sa pokúsil o samovraždu. Otrasné vraždy a smutný osud rodiny Romandovcov dodnes fascinuje ľudí po celom svete. O Jean-Claudovi vznikla aj kniha a niekoľko filmov. Najväčší šok však francúzska spoločnosť zažila v roku 2019. Vo veku 65 rokov bol Jean-Claude podmienečne prepustený do opatery neďalekého benediktínskeho kláštora, kde žije dodnes.

CREDITS – Námet a dramaturgia: Diana Kacarová | Hlas: Martin Kaprálik | Psychologička: Sylvia Dančiaková | Zvuková produkcia: Miroslav Baričič | Podcast produkcia: Simona Mičová

*Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby a preto okrem faktických informácií obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.