Máte rodinku a kladiete si stále otázku – čo ja zas navarím?  a ako na potvoru práve vtedy keď to potrebujete, vás proste nič nevie napadnúť a máte pocit, že varíte stále dokola tie isté.

Vypočujte si ako si uľahčíte výber jediel a tak nestrácajte viac času vymýšľaním jediel.

Rada číslo 1- Začnite si spisovať listinu jedál, ktoré mali vo vašej rodine úspech. Pozorujte stravovacie návyky vo vašej rodine a vždy keď sa nejaký pokrm u vás v rodine ujme a dostanete od detí, či manžela pochvalu, tak si ju poznačte na túto listinu. Je dobré si listinu rozdeliť na 3-4 kategórie – raňajky, hlavné jedlo, dezert, snack.

Rada číslo 2- Majte dobre zásoby trvanlivých potravín. Potraviny ako šošovica, fazuľa, zemiaky, rajčinová omáčka sa dajú skladovať týždne až mesiace a vždy vám poslúžia keď práve nebudete mať nápady čo navariť.  Na mojej stránke www.recepis.sk nájdete aj listinu k stiahnutiu, na ktorej sú všetky trvanlivé potraviny, ktoré sa oplatí mať v špajzi.
Trvanlivé potraviny, ktoré sa vždy oplatí mať v špajze – recepis.sk – denne nové recepty pre celú rodinu

Rada č.  3 – Raz do týždňa si prečistite chladničku. To znamená, pre ďaľším nákupom sa najskôr snažte spotrebovať všetky čerstvé potraviny či zvyšky jedál, ktoré ste tam počas týždňa naskladovali. Na mojej stránke www.recepis.sk nájdete aj sekciu len na zvyškové recepty.

Rada č. 4 –  Je dobré aspoň raz za rok si urobiť veľké upratovanie v špajzi. Povyberať všetký potraviny, ktoré sú v špajzi možno už mesiace a nepoužili ste ich zatiaľ nikdy a vymyslieť, čo z ních možno chutného pripraviť. Kľudne si hľadajte na to inšpiráciu na internete, stačí zadať do vyhľadávača potravinu a recept a zobrazí sa vám množstvo návrhov.  Je dobré skúsiť takto fungovať aspoň 1-2 týždne a tak kreatívne urobiť jarné upratovanie v špajzi a mať tiež hneď aspoň jednú potravinu, okolo ktorej budete tvoriť recept.

Dúfam, že vám tieto rady pomôžu. Nezabudnite si tiež vypočuť epizódu 17, ktorá sa takisto venovala praktickým radám k rýchlovareniu.

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.