Poznáte aj vy supermatky? Možno z médií či sociálnej sieti, ale poznáte aj skutočné reálne ženy, čo toto spĺňajú? Pravdepodobne nie, pretože v médiách či sociálnych sieťach sa samozrejme ukazuje každý len zo svojej cukríkovej strany. Táto je ďaleko vzdialená od reality. 

Určite sa tam mamičky nechodia chváliť, keď ich dieťa dostane v škole guľu ani, keď zbije spolužiaka či nezvláda školu a musí chodiť k psychologičke. Nieje ťažké pretriediť informácie a koncentrovať sa len na tie pozitívne. Ja to neodsudzujem, je to asi v ľudskej prirodzenosti sa nechváliť zlým. Avšak mnoho ľudí toto zabúda, keď sleduje média a nemyslí na to, že sú to vysoko koncentrované a vedome vybrané informácie.

Nieje preto prekvapivé, keď mnohé ‚normálne‘ ženy a matky tieto nároky nedokážu zvládnuť a cítia sa potom menejcenné a nemožné. To je absolútne nesprávne, tak by sa nemala cítiť žiadna matka. Materstvo nemá byť o zaškrtávaní tabuľky dokonalosti, ale v prvom rade o sprevádzaného malého človiečika jeho životnou dráhou. A to zvládali s bravúrou už mamy generácie našich starých mám s deťmi poobliekaných v zaštopkovaných ponožkách a odtrahaných teplákoch po súrodencoch či v deravých topánkach.

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.

Teším sa na vašu návštevu.