V druhej časti Petržalského kompasu sa okrem iného dozviete aj to, ako sme na Deň detí v areáli našej Základnej školy Gessayova slávnostne otvorili nový bežecký ovál v hodnote vyše 256 000 EUR. Jeho dĺžka 200 metrov a štyri dráhy potešia nejedného žiaka či fanúšika bežeckých športov.

Popularite sa teší aj ďalšie z 55 verejných detských ihrísk. Konkrétne na Haanovej ulici, ktorého revitalizácia sa vyšplhala na 120-tisíc EUR. Okrem novučičkých herných prvkov, pieskoviska či lavičiek i košov MADE IN PETRŽALKA sa malí i veľkí môžu tešiť aj na jeho slávnostné otvorenie. VIAC INFO o tejto veľkolepej udalosti prinesieme už čoskoro.

A v novinkách pokračujeme. Okrem športovcov a detí sme popri našich prácach v relácii mysleli aj na milovníkov slnenia a kúpania v petržalskom mori. Pre zlepšenie komfortu na Veľkom Draždiaku preto chlapi z údržby alias petržalskí makači vynovili prezliekacie kabínky i nasadili nový trávnik.

Pripomenieme tiež, že v utorok 6. júna sa uskutoční už 19. ročník Petržalskej kvapka krvi.

V neposlednom rade si posvietime aj na blížiacu sa Petržalskú letnú univerzitu seniorov. Jej piaty ročník tradične organizuje mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s Ekonomická univerzita Bratislava. Začíname už v júli a jej súčasťou môžete byť aj vy, milí skôr narodení Petržalčania a Petržalčanky.

Záver Petržalského kompasu bude opäť patriť krátkym, takzvaným servisným správam, ktoré skrátka nesmiete prehliadnuť. V nich sa napríklad dozviete, akú sú ďalšie mená účinkujúcich na najväčšom petržalskom festivale DNI PETRŽALKY 2023.